100%Original 19.8V 8.33A RC30-0165 For Razer Blade RZ09-0165 2016 AC Adapter Compatible Brand For Razer Non-Domestic Pr
  • Model: 100%Original 19.8V 8.33A RC30-
Add to Cart:
100%Original 19.8V 8.33A RC30-0165 For Razer Blade RZ09-0165 2016 AC Adapter
Compatible Brand
For Razer
Non-Domestic Product
No
Bundled Items
Power Cable
Custom Bundle
No
Output Current
8.33A
Color
Black
Max. Output Power
165 W
Compatible Model
For Razer Blade RZ09-0165 2016 Gaming Laptop.
MPN
RC30-0165 RC30-01650100 S/N:EE1636A16503873
Modified Item
Compatible Product Line
Brand
Razer
Type
AC Adapter
Manufacturer Warranty
1 Year
Voltage
19.8V
model
Country/Region of Manufacture
China
Please Note: There is no original packaging, just our own packaging.
Specification:
■ AC Input: AC 100V - 240V 2.5A 50-60Hz(FOR WORLDWIDE USE)